Destek ve Teşekkür Alanı

Destek ve Teşekkür Alanı


widget

Destek ve Teşekkür Alanı

Embed

Kırlangıçlar Yuva Yaptı, Şantiyede İş Durdu

Kırlangıçlar yuva yaptı, iş durdu

Osmaniye'nin Kadirli İlçesi'nde belediyeye ait asfalt şantiyesindeki kum yığınlarına kırlangıçlar yuva yaptı, iş makineleri durdu.

Asfalt yapımında kullanılmak üzere asfalt şantiyesinde depolanan kum yığınları zamanla sertleşince kırlangıçlar yuva yapmaya başladı. 

Kırlangıçların yapmış olduğu yuvanın her geçen gün artması üzerine işçiler 
çalışmayı durdurup durumu Kadirli Belediye Başkanı MHP'li Ömer Tarhan'a bildirdi. Başkan Tarhan da kırlangıçların misafirolduğunu belirterek işçilere

--'Yuvalara dokunmayın. Malzemeyi kum yığınının arka tarafından alın'talimatını verdi.

Bunun üzerine işçiler, yol yapımındakullanacakları malzemeyi yığının arka tarafından almaya başladı. Başkan Ömer Tarhan, kırlangıçlar gidene kadar yuvaların bulunduğu kısımda işçilerin çalışma yapmayacağını belirterek,

--  "Her yıl bahar aylarında kırlangıçları şantiyemizde misafir ediyoruz. Yuvaların, kumyığını olduğu için bozulma tehlikesi bulunmaktadır. Biz de bu yuvaların bozulmaması için özen gösteriyoruz. Kırlangıçların şantiyemizdeki kum yığına yuva yapması bizleri mutlu etti. Hercanlı gibi yaşama hakkı olan kırlangıçlara zarar gelmemesi için çalışmalarımızı yuvaların olduğu yere dokunmadan sürdürüyoruz" dedi.

Destek İçin Reklam Alanı Eklenti Kodu
Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !